Dnes je 24.4.2018, svátek má Jiří a zítra Marek

Místní kolo celostátní soutěže pro děti „Zlatá srnčí trofej“

28.02.2018

Místní kolo celostátní soutěže „Zlatá srnčí trofej“

KDY?    27. 3. 2018, od 13,15 do 15,30 hod.

KDE?    Základní škola Tuklaty

Soutěž Zlatá srnčí trofej je určena pro členy přírodovědeckých a mysliveckých kroužků a všechny děti, které mají zájem o přírodu a její ochranu. Místní kolo v Tuklatech je otevřené pro všechny, kdo mají zájem o přírodu v okolí našich obcí, od 1. do 9. třídy.

Soutěžit se bude ve znalostech o místních zvířatech, rostlinách a pobytu v přírodě. Ověření znalostí bude formou krátkého testu a praktické ukázky. Děti budou rozděleny do kategorií podle věku. Pro přípravu dětí jsou v Základní škole dostupné vzdělávací materiály.

Nejlepší děti se následně mohou zúčastnit okresního kola, které bude probíhat také na faře v Tuklatech  v sobotu 5. května 2018. Zde se bude soutěžit o hodnotné ceny a postup do celostátní soutěže.

Akci zajišťuje Myslivecký spolek Tuklaty ve spolupráci se Základní školou Tuklaty a za podpory Obecního úřadu Tuklaty.

Pozvánka na klubový pořad s Pavlínou Filipovskou

Obecní úřad Vás zve,

u příležitosti otevření zrekonstruované základní školy v Tuklatech,
na klubový pořad s Pavlínou Filipovskou.

Sobota 24 .2. 2018 v 15 hodin, v prostorách ZŠ Tuklaty.

Zájemci si budou moci po skončení pořadu školu prohlédnout.

VSTUP ZDARMA

Zhodnocení zdravotního stavu stromů na vybraných lokalitách obce Tuklaty

VODOS – změna ceny vodného a stočného od 1. 1. 2018

VODOS_změna ceny vodného a stočného

Vodos – péče o vodoměry – rada odběratelům

Rybova mše vánoční v kostele v Tismicích

Rybova mše vánoční v kostele v Tismicích, v neděli 17. 12. 2017 od 17 hodin
Rybovka 17 12

Obecní znak – ANKETA

2.10.2017

Vážení spoluobčané,

dovolte mi představit Vám návrhy obecního znaku obce. V níže uvedené anketě označte znak, který by se dle Vašeho názoru měl stát obecním znakem naší obce.

(Pokračování textu…)

UPOZORNĚNÍ SPOZ

13.03.2017

Žádáme rodiče novorozených dětí  s trvalým pobytem v našich obcích, kteří mají zájem o zařazení svého dítěte k ,, vítání občánků“, aby co nejdříve po narození, nahlásili jméno, datum narození a adresu dítěte G.Procházkové – zapisovatelce SPOZ email: gabi30@email.cz, neboť dle zákona o ochraně osobních údajů toto naše organizace již nesmí sama zjišťovat.

Pokud toto neučiní, bude to považováno za Váš nesouhlas s tímto aktem.

Povinnosti provozovatelů kotlů na pevná paliva

DOTAZNÍK

Dobrý den milí přátelé,

věnujte prosím minutku svého času k vyplnění následujícího dotazníku o jedné otázce. http://www.survio.com/survey/d/A6M2F9Z7T2N8J3I9P

Po vydání úspěšné knihy Klepec: Vrch na Kolínsku se poohlížím po novém několikaletém regionálním projektu (tématu) pro knižní zpracování. Po diskuzích se čtenáři na knižních podvečerech vzešlo několik zajímavých námětů, které si zaslouží pozornost a každý by bylo možné víceméně zpracovat. Který z námětů se Vám zamlouvá nejvíc? Rozhodnout můžete nyní i VY svým hlasem, nebo námětem. Neváhejte a hlasujte. Námět, který od Vás získá nejvíce hlasů, se dočká knižního zpracování.

Dotazník je aktivní do 31. července 2016 do 23:59 hodin. Po skončení ankety vyhodnotím výsledky a zveřejním je na facebooku. Rovněž budete informováni z regionálního nebo lokálního tisku o zvoleném projektu.

Kniha Klepec: Vrch na Kolínsku je pro zájemce ještě stále k dipozici v Informačních centrech Český Brod a Úvaly. Pro značně vysoký zájem za první 3 měsíce od emise knižního nákladu uvažujeme o případném dotisku knihy.

S přáním příjemného dne

Jan Psota, publicista