Dnes je 17.1.2019, svátek má Drahoslav a zítra Vladislav

DOTAZNÍK

Dobrý den milí přátelé,

věnujte prosím minutku svého času k vyplnění následujícího dotazníku o jedné otázce. http://www.survio.com/survey/d/A6M2F9Z7T2N8J3I9P

Po vydání úspěšné knihy Klepec: Vrch na Kolínsku se poohlížím po novém několikaletém regionálním projektu (tématu) pro knižní zpracování. Po diskuzích se čtenáři na knižních podvečerech vzešlo několik zajímavých námětů, které si zaslouží pozornost a každý by bylo možné víceméně zpracovat. Který z námětů se Vám zamlouvá nejvíc? Rozhodnout můžete nyní i VY svým hlasem, nebo námětem. Neváhejte a hlasujte. Námět, který od Vás získá nejvíce hlasů, se dočká knižního zpracování.

Dotazník je aktivní do 31. července 2016 do 23:59 hodin. Po skončení ankety vyhodnotím výsledky a zveřejním je na facebooku. Rovněž budete informováni z regionálního nebo lokálního tisku o zvoleném projektu.

Kniha Klepec: Vrch na Kolínsku je pro zájemce ještě stále k dipozici v Informačních centrech Český Brod a Úvaly. Pro značně vysoký zájem za první 3 měsíce od emise knižního nákladu uvažujeme o případném dotisku knihy.

S přáním příjemného dne

Jan Psota, publicista

Nová ordinace MUDr. Jana Schmidtová

Otvíráme přátelskou moderní školu v Úvalech

Zpráva finančního výboru z kontroly hospodaření Obecního úřadu za I. – III. čtvrtletí 2015

Kotlíková dotace

Vrch Klepec

NOVÁ PUBLIKACE O VRCHU KLEPCI

Vážení čtenáři, přátelé literatury. Znáte dobře mýtický vrch Klepec na Kolínsku? Tamní kamenné městečko s ukázkou selektivní eroze říčanské žuly skrývá mnohá nepoznaná tajemství. Naučná stezka, sázení památných stromů nebo vzkříšení tradice setkávání v podobě každoročních slavností Dne Země se staly podnětem ke sběru materiálů. Od roku 2010 pracujeme s osmičlenným autorským kolektivem na zbrusu nové regionální publikaci s názvem Klepec – vrch na Kolínsku, jíž hodláme vydat u příležitosti 10. výročí regionální kulturní akce Den Země na Klepci 17. dubna 2016. Naším cílem je zapojit co nejvíce lidí, vydat kvalitní knihu obohacenou historickými fotografiemi a grafikou, pokusit se zachytit genius loci místa a vyvrátit polopravdy za pomoci neznámých příběhů a skutečností. Publikace se bude zabývat ochranou přírody, těžbou kamene, geologickými poměry, turistickým ruchem, kulturními akcemi, pomístními jmény, pověstmi a archeologickými nálezy. Průvodcem jednotlivých kapitol se stanou významné osobnosti z řad geologů, historiků, politiků, stavitelů, archeologů, trampů, mistrů turistiky, geognostiků nebo spisovatelů, které s Klepcem jakkoliv přišly do styku a mezi nimiž se objeví i zakladatelé nebo průkopníci vědních oborů na českém území. I vy se můžete zúčastnit našeho projektu a stát u zrodu  naší publikace. Chcete vědět jak na to? Vyvěsili jsme knihu na crowdfundingový portálwww.hithit.com, kde si můžete knihu včas zarezervovat, získat více informací, podpořit její vydání, nebo si ke knize vybrat zajímavé odměny šité každému na míru.

Projektovy_obrazekSlouha_na_Klepci

Poskytování služeb v oblasti získání dotace

Výzva k podání nabídek ve veřejné zakázce: „Poskytování služeb v oblasti získání dotace 11“

Kritéria
Název: Kritéria
Velikost: 12 KB
Krycí list nabídky k veřejné zakázce
Název: Krycí list nabídky k veřejné zakázce
Velikost: 44 KB
Výzva k podání nabídek ve veřejné zakázce
Název: Výzva k podání nabídek ve veřejné zakázce
Velikost: 92 KB

DOKONČENÍ PROJEKTU: Mateřská škola Břežany II

Informace o dokončení projektu
Název: Informace o dokončení projektu
Velikost: 420 KB

1. výročí vysvěcení naší Mariiny

mariina_studanka_pozvanka

Regulace parkování v centru Úval bude spuštěna od 1. srpna 2015!

Co se změní?

• V ulici Husova a na Náměstí Arnošta z Pardubic budete moci v době od 7:00 do 17:00 zaparkovat maximálně na 2 hodiny, pak musíte odjet, jinak se dopustíte pokutovatelného přestupku. Dobu zaparkování označíte na parkovacích hodinách, které umístíte za čelní sklo vozidla. Výjimku budou mít držitelé parkovacích karet – rezidenti v dané oblasti.
  • V ulici Husova bude šikmé stání směrem od závor dolů nahrazeno stáním podélným.
  • U přechodů pro chodce v Husově a na Náměstí Arnošta z Pardubic  přibydou betonové monobloky za účelem ochrany chodců.

Kdo si může požádat o parkovací kartu neboli kdo je rezident?

O parkovací kartu si může na městském úřadě požádat každý občan nebo firma, kteří v dané lokalitě buď bydlí (trvalý pobyt, nájemní smlouva), mají sídlo nebo provozovnu.

Jaká bude cena parkovací karty?

První vozidlo bude zpoplatněno částkou 500 Kč ročně, druhé částkou 3 000 Kč ročně (5 000 Kč ročně u firemních karet) a třetí a další vozidla částkou 15 000 Kč ročně. Osoby zdravotně postižené a starší 65 let budou mít slevu 50% z ceny.

Kde parkovací hodiny získáte?

Parkovací kotouče  bude možné vyzvednout zdarma na městském úřadě, budou je mít k dispozici obchodníci v centru. Parkovací hodiny lze jinak zakoupit v papírnictvích, na internetu atd.

V tuto chvíli předpokládáme, že takto nastavená regulace parkování bude běžet do konce roku, kdy předpokládáme první vyhodnocení a případné modifikace systému podle toho, jak si je vyžádá praxe.

Prosíme, abyste tuto informaci dali na webové stránky svých obcí a městských částí. Děkujeme

Bližší informace Vám poskytne odbor dopravy našeho městského úřadu (Petr Matura, telefon 734 172 580, petr.matura@mestouvaly.cz)

Petr Borecký

Starosta