Dnes je 19.3.2019, svátek má Josef a zítra Světlana

Řidičské průkazy nově od 1. 7. 2018

Od 1. 7. 2018 si každý může podat žádost o vydání ŘP na jakémkoliv úřadě obce s rozšířenou působností, není to již nezbytné v místě bydliště.

Jedná se zejména o: výměnu ŘP, rozšíření o skupiny, výměnu z důvodu profesní způsobilosti řidiče, vydání paměťové karty do tachografu, mezinárodního ŘP, požádat o výpis z karty řidiče, nebo bodového hodnocení. K žádosti již není třeba předkládat fotografii. Správní poplatek se zvyšuje na 200 Kč za ŘP do 20 dní a 700 Kč za ŘP do 5 dní. Ostatní beze změny.

Studie parkovacího domu v Tuklatech

Podívejte se, jak by mohl vypadat parkovací dům v Tuklatech.

Parkovací dům Tuklaty
Název: Parkovací dům Tuklaty
Velikost: 8 MB

Inzerát o pronájmu prostor pro obchod s potravinami a smíšeným zbožím v Rostoklatech

Inzerát pronájem obchodu

Obec Rostoklaty nabízí k pronájmu nebytové prostory v přízemí domu č.p. 32 v Rostoklatech, a to sklad o výměře 26,4 m2, prodejnu o výměře 38,12 m2 a
WC o výměře 1,5 m2.
Podmínky pronájmu :
Nájemce musí pronajaté prostory užívat pouze k provozování obchodní činnosti, konkr. k prodeji potravin a smíšeného zboží.
Nájemce musí zajistit prodejní dobu min. 5 dní v týdnu
Nájemné za prostory výše uvedené : 1.500,- Kč / rok + náklady dle skutečně spotřebované elektrické energie dle platného tarifu ČEZ bez nákladů na jističe.
Mobilní vybavení obchodu není předmětem nájmu – je v majetku nájemce.
Předpokládaný termín pronájmu : od 1.6.2018

Čekárna na nádraží slouží opět jako úschovna kol

Od středy 4. 4. 2018 bude čekárna na nádraží sloužit opět jako úschovna kol a je třeba ji ZAMYKAT.

Zhodnocení zdravotního stavu stromů na vybraných lokalitách obce Tuklaty

VODOS – změna ceny vodného a stočného od 1. 1. 2018

VODOS_změna ceny vodného a stočného

Vodos – péče o vodoměry – rada odběratelům

UPOZORNĚNÍ SPOZ

13.03.2017

Žádáme rodiče novorozených dětí  s trvalým pobytem v našich obcích, kteří mají zájem o zařazení svého dítěte k ,, vítání občánků“, aby co nejdříve po narození, nahlásili jméno, datum narození a adresu dítěte G.Procházkové – zapisovatelce SPOZ email: gabi30@email.cz, neboť dle zákona o ochraně osobních údajů toto naše organizace již nesmí sama zjišťovat.

Pokud toto neučiní, bude to považováno za Váš nesouhlas s tímto aktem.

Povinnosti provozovatelů kotlů na pevná paliva

DOTAZNÍK

Dobrý den milí přátelé,

věnujte prosím minutku svého času k vyplnění následujícího dotazníku o jedné otázce. http://www.survio.com/survey/d/A6M2F9Z7T2N8J3I9P

Po vydání úspěšné knihy Klepec: Vrch na Kolínsku se poohlížím po novém několikaletém regionálním projektu (tématu) pro knižní zpracování. Po diskuzích se čtenáři na knižních podvečerech vzešlo několik zajímavých námětů, které si zaslouží pozornost a každý by bylo možné víceméně zpracovat. Který z námětů se Vám zamlouvá nejvíc? Rozhodnout můžete nyní i VY svým hlasem, nebo námětem. Neváhejte a hlasujte. Námět, který od Vás získá nejvíce hlasů, se dočká knižního zpracování.

Dotazník je aktivní do 31. července 2016 do 23:59 hodin. Po skončení ankety vyhodnotím výsledky a zveřejním je na facebooku. Rovněž budete informováni z regionálního nebo lokálního tisku o zvoleném projektu.

Kniha Klepec: Vrch na Kolínsku je pro zájemce ještě stále k dipozici v Informačních centrech Český Brod a Úvaly. Pro značně vysoký zájem za první 3 měsíce od emise knižního nákladu uvažujeme o případném dotisku knihy.

S přáním příjemného dne

Jan Psota, publicista