Dnes je 30.3.2020, svátek má Arnošt a zítra Kvido
Menu

26.03.2020 - Autor

Úřední hodiny Obecní úřad Tuklaty od 30. 3. 2020 V případě, že potřebujete  vyřídit neodkladné záležitosti  na obecním úřadu, úřední hodiny nově i v pondělí 8 – 9 hodin a ve středu 16 -18 hodin. I nadále s námi můžete komunikovat telefonicky na tel. č. 702 111 612 mobil úřadu a pevná linka nebo e-mailem. Seniorům, kteří mají obavy o své zdraví, nabízejí dobrovolníci pomoc s odvozem, zajištěním nákupu, venčením psa nebo jinou pomoc.  Volejte na tel. 702 111 612, 608 823 992, 603 593 239 Omezením osobních návštěv úřadů snížíte riziko možného přenosu nákazy a ochráníte především sami...

Zjistit více

20.12.2018 - Autor

Z důvodů rekonstrukce bude knihovna otevřena ve středu 16.1.2019. Knihy můžete vracet v úředních hodinách na OU paní Kotkové.

Zjistit více

1.08.2018 - Autor

Název: Výzva k hospodárnému využití odběrů vody Velikost: 13...

Zjistit více

27.12.2018 - Autor

Název: Dražební vyhláška_Jiří Fišer Velikost: 161...

Zjistit více

Tuklaty - aktuálně

ODEČTY ELEKTROMĚRŮ

Vzhledem k dané situaci a opatření vlády ČR nebudou prováděny odečty elektroměrů. Žádáme všechny obyvatelé, aby co nejdříve zaslali stavy VŠECH elektroměrů buď sms zprávou na tel: 724 667 986 nebo mailem na paní Uhrovou: dana.uhrova@cez.cz. Jestli by někdo potřeboval pomoci, prosím ozvěte se na OU. Děkujeme Všem za pochopení. 

Zpráva od MUDr. Maříkové

Zpráva od MUDr. Maříkové z úvalské polikliniky ohledně KARANTÉNY

Žádáme ty občany, kteří jsou v karanténě, aby nevycházeli.

Nákupy se dají obstarat známými ev. úřady, dobrovolníci apod. Volají nám lidé, že viděli občany (ze Škvorce,Úval, Květnice) z karantény, jak si klidně jedou do stavebnin, Penny a přitom jsou v karanténě a příbuzné mají.Dále nedoporučujeme shlukování ani před hospodami bez rozestupů.Vždyť víte, že pokud to nebudeme všichni dodržovat, vláda vyhlásí úplnou karanténu s úplným vycházením!
Vždyť dodržováním karantény chráníme sebe i ostatní!
————-
K dnešnímu dni je 5 nakažených v kolínském okrese, z toho jeden občan z Českého Brodu.
————–

Moc děkuji všem, kdo ve volných chvílích, dnem i nocí šijí roušky, děkuji panu Svobodovi za zajištění desinfekčních roztoků a ubrousků na OÚ.

Jestli nemáte roušku, kontaktujte mne na tel. č. 608 823 992, mám je u sebe doma nebo zajistím další!

Děkuji všem, kteří roušky nosíte a chráníte tak sebe i ostatní!

Přeji Vám všem pokud možno klidný a pohodový víkend, dnes je první jarní den!

Opatrujte se!
Monika Petrisková

Informace k nakládání s odpadem v době epidemie od SZÚ a MŽP

Informace k nakládání s odpadem v době epidemie od SZÚ a MŽP

Dovolujeme si doporučit vaší pozornosti stanovisko Státního zdravotního ústavu k nakládání s odpadem v době epidemie COVID-19 a sdělení MŽP k nakládání s ochrannými rouškami. Pro obce i odpadové firmy je důležité především, že domácnosti v karanténě (nebo domácnosti s potvrzeným onemocněním COVID-19) by měly svůj veškerý odpad (včetně použitých roušek a kapesníků) ukládat do pytlů a zavázané pytle odkládat výhradně do směsného komunálního odpadu, případně na místo, které určí obec. V tomto smyslu by měli být občané obce informováni.
Pro domácnosti, které nejsou v karanténě nebo nejsou přímo infekční se nic, ani v třídění odpadů, nemění.

Mimořádné opatření

Svoz nebezpečných odpadů

Svoz nebezpečných odpadů, který se měl konat tuto sobotu 21.3. se ruší. Děkujeme za pochopení.

Opatření České pošty

Krizový štáb České pošty dne 18.3.2020 rozhodl o následných opatřeních:

  • Česká pošta od 19. března 2020 do odvolání omezuje otevírací dobu pro klienty. Hodiny pro veřejnost se upravují tak, že všechny pobočky na území České republiky se zavřou nejpozději v 16 hodin. Provozovatelé pošt Partner dostali od České pošty doporučení zavést stejné opatření. Omezení otevírací doby do 16 hodin je v jejich kompetenci.
  • Česká pošta od soboty 21. března 2020 do odvolání ruší víkendový provoz všech poboček. Všechny pobočky budou o sobotách a nedělích pro veřejnost uzavřeny. Provozovatelé pošt Partner dostali od České pošty doporučení zavést stejné opatření. Víkendové uzavření provozu je v jejich kompetenci.
  • Česká pošta na základě dnešního jednání vlády budou pobočky České pošty od 10 do 12 hodin zpřístupněné pouze občanům nad 65 let. Požádali jsme všechny ostatní klienty, aby respektovali toto rozhodnutí krizového štábu České pošty.
  • Rovněž jsme požádali veřejnost, aby pobočky České pošty navštěvovala pouze v nejnutnějších případech a aby omezila nakupování na e-shopech pouze na věci, které nutně v současné době potřebuje.
  • Co se týká mezinárodní přepravy vybrané země z důvodu jejího omezení a nedostatečných kapacit přestávají přijímat zásilky z dalších zemí. Vyzvali jsme občany, aby nenakupovali zboží na zahraničních e-shopech z dále uvedených zemí a ani si nenechali z těchto zemí od jiných odesilatelů nic zasílat. Z daných lokalit do České republiky s největší pravděpodobností v následujícím období zásilky neodejdou. Zároveň Česká pošta od čtvrtka 19. března 2020 přestává přijímat do své přepravy jakékoli zásilky adresované do následujících zemí – Čína, Izrael, Írán, Jižní Korea, Arménie, Azerbajdžán, Uzbekistán, Kypr a Gruzie. Česká pošta nemůže garantovat jejich převzetí cílovou zemí. Vzhledem k aktuálnímu vývoji situace nevylučujeme rozšíření seznamu zemí, kam Česká pošta nedoručuje a odkud zásilky do České republiky nepřichází.

Vstup povolen pouze se zakrytým obličejem

Dobrý den, kdo potřebuje plakát k dispozici

Plakat_rouska
Název: Plakat_rouska
Velikost: 18 KB

Zákaz vycházení bez roušky!!

Vláda schválila zákaz vycházení bez roušky, měl by začít platit od středeční půlnoci.

Více informací zde:

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3063816-pristalo-letadlo-se-150-tisici-rychlotesty-na-koronavirus

Pomoc Obecního úřadu

V případě, že jste v karanténě a nemá se o vás kdo postarat, jsme připraveni zajistit pomoc s nákupem, léky atd..Jestli víte o osobě starší osamocené, která v tuto dobu potřebuje pomoci, zavolejte nebo jí předejte tuto informaci!

Kontaktujte nás zde:
starostka@tuklaty.cz
281981774, 702 111 612 (úřad)
608823992 (starostka, kdykoliv)
603593239 (místostarostka)

Důležité kontakty a informace o aktuálním dění:
www.vlada.cz
Informace Ministerstva zdravotnictví přímo k zdravotním problémům pandemie: https://koronavirus.mzcr.cz/
FCB Krajská hygienická stanice Středočeského kraje
web: http://www.khsstc.cz/
❗️Samozřejmě oceníme ohleduplnost lidí, kteří budou cítit příznaky jakékoliv nakažlivé nemoci, že nás kontaktují nikoliv osobně, ale telefonicky či e-mailem.
❗️ Totéž platí pro vaši případnou návštěvu zasedání zastupitelstva obce Tuklaty v úterý 17.3. 2020. ZO bude jako vždy nahráváno a audiovizuální záznam bude zveřejněn na stránkách obce.

Opatrujte se!
Monika Petrisková

Informace České pošty

Vážení občané,

Česká pošta zavádí bezkontaktní doručování. Obyčejné doporučené  psaní s úložní dobou na 15 dní se prodlužuje na 30 dní. Úřední psaní se službou vhodit do schránky bude po 10 dnech vhozeno do Vaší poštovní schránky.

Důchody zatím doručujeme standardním způsobem.

Od 17.3.2020 v případě nutné osobní návštěvy pošty, dle nařízení České pošty musíte použít roušku, respirátor, šátek.

Děkujeme za pochopení

Česká pošta

Informace o zrušení ZO č. 3/2020

INFORMACE O ZRUŠENÍ ZO č. 3
Název: INFORMACE O ZRUŠENÍ ZO č. 3
Velikost: 14 KB

Usnesení vlády ČR

Usnesení vlády ČR
Název: Usnesení vlády ČR
Velikost: 348 KB