Dnes je 15.4.2021, svátek má Anastázie a zítra Irena, Bernadeta
Menu

Dekret o udělení obecního symbolu

Dekret o udělení obecního symbolu

1.10.2018

 

Starostka obce Tuklaty Monika Petrisková převzala spolu s dalšími starostkami a starosty osmdesáti obcí, městysů a měst České republiky ve Sněmovně Dekret o udělení obecního symbolu. Předal jej v zastoupení jejího předsedy Radka Vondráčka, který byl v zahraničí, 1. místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip. 
Více na www. http://www.psp.cz/sqw/cms.sqw?z=11714

 

    

Obecní znak – výsledky ankety

Obecní znak – výsledky ankety

6.11.2017

Na základě výsledků ankety obec v prosinci 2017 požádala předsedu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR o udělení znaku i vlajky obce. Podvýbor pro heraldiku a vexilologii se dne 14. 6. 2018 žádostí o udělení znaku a vlajky zabýval a doporučil, aby obci Tuklaty byly symboly v navrhované podobě uděleny.

Na svém zasedání 28. 8. 2017 obecní zastupitelstvo schválilo uspořádání ankety k návrhům znaku obce. Anketa obsahovala 4 návrhy znaku obce a byla uveřejněna na webových stránkách obce a v Tuklatských novinkách. Celkem byly zaslány 372 hlasy s tímto výsledkem:

Obecní znak a vlajka

Obecní znak a vlajka

10.10.2017

Proč obecní znak

Znaky a erby historicky vznikly, aby se rytíři, válečníci nebo vojska rozpoznali. Vždy plnily hlavně reprezentativní úlohu. Uvědomme si ale, co cítíme, když vidíme stoupat vlajku České republiky.