Dnes je 1.4.2020, svátek má Hugo a zítra Erika
Menu

Úřední deska

Úřední hodiny Obecní úřad Tuklaty od 30. 3. 2020

Úřední hodiny Obecní úřad Tuklaty od 30. 3. 2020

V případě, že potřebujete  vyřídit neodkladné záležitosti  na obecním úřadu, úřední hodiny nově i v pondělí 8 – 9 hodin a ve středu 16 -18 hodin. I nadále s námi můžete komunikovat telefonicky na tel. č. 702 111 612 mobil úřadu a pevná linka nebo e-mailem.

Seniorům, kteří mají obavy o své zdraví, nabízejí dobrovolníci pomoc s odvozem, zajištěním nákupu, venčením psa nebo jinou pomoc.  Volejte na tel. 702 111 612, 608 823 992, 603 593 239

Omezením osobních návštěv úřadů snížíte riziko možného přenosu nákazy a ochráníte především sami sebe.

Velkoobjemové kontejnery

Velkoobjemové kontejnery , které měly být 27.-28.3. 2020 se ruší. Děkujeme za pochopení.

Zápis do 1. třídy ZŠ Tuklaty

ZŠ Tuklaty - Zápis do 1. ročníku
Název: ZŠ Tuklaty - Zápis do 1. ročníku
Velikost: 16 KB

Jak žít spolu a s virem

Jak žít spolu a s virem
Název: Jak žít spolu a s virem
Velikost: 87 KB

Oznámení veřejnou vyhláškou – Uzavírka silnice č. III/24512

Rozhodnutí – Uzavírka silnice č. III/24512

Svoz odpadu během epidemie COVID – 19

ČESKÁ POŠTA – doručování důchodů, doporučené zásilky, otevírací doba pro seniory – přijatá opatření

Česká pošta v současné době každodenně reaguje na vývoj situace a na opatření vlády, naše postupy se mění podle současných potřeb Pošty a klientů. Dovoluji si Vás informovat o aktuálně přijatých opatřeních:

 

  • Vyplácení důchodů

 

Od pondělí 23. 3. 2020 budou důchody, které měla Česká pošta původně vyplácet na svých pobočkách ve dnech 23. a 24. 3. 2020 (cca 75 tisíc plateb za každý výplatní den), seniorům doručovány.

Prakticky to znamená, že v příštím týdnu nemusí žádný důchodce pro svůj důchod na poštu, všechny důchody se pokusí Česká pošta doručit. Pokud by se stalo, že důchodce nebude doručovatelem zastižen, bude mu důchod uložen na ukládací poště. Senior si pak může zavolat na svoji poštu a domluvit si konkrétní datum, kdy mu pošťáci důchod doručí domů. Pokus o doručení bude učiněn i u důchodů, které si důchodci nevyzvedli dnes, tj. 20. 3. 2020. Důchody, které Česká pošta doručovala na adresu důchodce, budou i nadále doručovány beze změny.

Česká pošta přijaté opatření bude průběžně vyhodnocovat, a pokud by bylo nutno přijmout další úpravy v systému výplaty důchodů, bude o tomto občany s předstihem informovat.

  • Doporučené zásilky

 

Od středy 25. 3. 2020 budou doporučené zásilky doručovány standardním způsobem, tzn. že nebudeme doporučené zásilky ukládat automaticky na pobočkách.

  • Otevírací doba pro seniory

 

Pobočky budou s platností od pondělí 23. 3. 2020 otevřeny do 9:00 pouze pro seniory.

 

Další změny v režimech doručování, případně v otevíracích hodinách poboček, bude Česká pošta řešit v návaznosti i na další opatření přijatá Vládou ČR, respektive v návaznosti na úpravu již přijatých opatření.  

ODEČTY ELEKTROMĚRŮ

Vzhledem k dané situaci a opatření vlády ČR nebudou prováděny odečty elektroměrů. Žádáme všechny obyvatelé, aby co nejdříve zaslali stavy VŠECH elektroměrů buď sms zprávou na tel: 724 667 986 nebo mailem na paní Uhrovou: dana.uhrova@cez.cz. Jestli by někdo potřeboval pomoci, prosím ozvěte se na OU. Děkujeme Všem za pochopení. 

Zpráva od MUDr. Maříkové

Zpráva od MUDr. Maříkové z úvalské polikliniky ohledně KARANTÉNY

Žádáme ty občany, kteří jsou v karanténě, aby nevycházeli.

Nákupy se dají obstarat známými ev. úřady, dobrovolníci apod. Volají nám lidé, že viděli občany (ze Škvorce,Úval, Květnice) z karantény, jak si klidně jedou do stavebnin, Penny a přitom jsou v karanténě a příbuzné mají.Dále nedoporučujeme shlukování ani před hospodami bez rozestupů.Vždyť víte, že pokud to nebudeme všichni dodržovat, vláda vyhlásí úplnou karanténu s úplným vycházením!
Vždyť dodržováním karantény chráníme sebe i ostatní!
————-
K dnešnímu dni je 5 nakažených v kolínském okrese, z toho jeden občan z Českého Brodu.
————–

Moc děkuji všem, kdo ve volných chvílích, dnem i nocí šijí roušky, děkuji panu Svobodovi za zajištění desinfekčních roztoků a ubrousků na OÚ.

Jestli nemáte roušku, kontaktujte mne na tel. č. 608 823 992, mám je u sebe doma nebo zajistím další!

Děkuji všem, kteří roušky nosíte a chráníte tak sebe i ostatní!

Přeji Vám všem pokud možno klidný a pohodový víkend, dnes je první jarní den!

Opatrujte se!
Monika Petrisková