Dnes je 25.9.2018, svátek má Zlata a zítra Andrea
Menu

Chodník Tuklaty – Tlustovousy

ÚVOD

Spojení mezi oběma částmi obce pro pěší a cyklisty je zatím možné pouze po frekventované vozovce. Výstavba paralelního chodníku/cyklostezky je proto z bezpečnostního hlediska jedním z významných projektů obce. 

Chodník povede od autobusových zastávek v Tlustovousech kolem tlustovouských rybníků přes louku mezi Tuklaty a Tlustovousy, podél fotbalového hřiště nahoru k mateřské škole. Odtud povede kolem autobusových zastávek v ulici Hlavní v Tuklatech přes mostek a napojí se na chodník v Akátové ulici u autobusových zastávek. Součástí projektu bude i nové řešení přechodu pro chodce mezi autobusovými zastávkami v ulici Hlavní, rekonstrukce schodů mezi fotbalovým hřištěm a školkou (pro kočárky a cyklisty bude vybudována alternativní cesta podél schodiště), rekonstrukce autobusových zastávek a jejich zastřešení a rekonstrukce chodníku mezi autobusovými zastávkami až k základní škole. Na tento projekt navazuje studie zahradní architekty Ing. Aleny Burešové k řešení prostoru kolem tuklatského rybníčku. 

Vzhledem k tomu, že v průběhu plánované stezky nemá obec pozemky ve svém vlastnictví, bylo nutno smluvně zajistit průchod přes pozemky vlastníků příslušných pozemků. Za jejich vstřícnost a pochopení pro nutnost realizace tohoto projektu jim velice děkujeme.

 

PROJEKT

Příprava projektu byla zahájena jednáními s vlastníky pozemků v létě 2015.

Původně plánovaná cyklostezka byla kvůli parametrům dotačního titulu v dubnu 2016 (!) změněna na chodník. Práce na přípravě se v roce 2016 však téměř zastavily. Projekt byl dokončen v roce 2017, kdy probíhají řízení o územním rozhodnutí. Žádost byla podána 24. 7. 2017, informace o zahájení územního řízení přišlo 20. 9. 2017, 15. 1. 2018 jsme obdrželi Územní rozhodnutí. Následuje žádost o stavební povolení.

Obec současně hledá zdroje financování mezi dotačními tituly.