Dnes je 25.9.2017, svátek má Zlata a zítra Andrea
Menu

Dětské hřiště Tlustovousy

Cílem projektu je vytvořit dětské hřiště pro děti všech věkových skupin.  Pro umístění byl zvolen pozemek  č. parc. 5/2 naproti truhlárně (viz. mapa obr.1). Tento pozemek obci darovala MUDr. Marie Mohaplová, Ing. Jan Vojta a Ing. Ondřej Vojta.  Díky nim bude obec moci zřídit dětské hřiště přímo ve středu obce, blízko lokality Na statku a také vytvořit upravenou náves, která zde doposud  chybí.

Na pozemku se nyní nachází odhadem 700 t odpadu ve formě hlíny a kamenů, který  bude během srpna 2017 na náklady obce odvezen.  Přilehlá zeď, která je bohužel v desolátním stavu, bude zbourána.

Rádi bychom, aby zde vzniklo dětské přírodní hřiště z akátového dřeva, o kterém se tvrdí, že vydrží na věky.

Pro nejmenší děti nebude chybět pískoviště, dvě pružinové houpačky a závěsná houpačka se sedákem pro malé i starší děti.

Pro ty starší je navržena věž se skluzavkou (s výškou podesty 1m) s netradičními výstupy vzhůru např. bude možné vyskákat po kůlech nebo vylézt po položeném kmeni, řetězovém žebříku  nebo klasickém dřevěném žebříku.  Dále je navržena 11 m dlouhá lanová dráha, která se skládá z řetězového mostu, dřevěného mostu, soustavy dvou lan a přechodu přes šikmé kmeny. Nebude chybět ani vahadlová houpačka.

Pro nejstarší děti je navržena tzv. slackline. Jedná se o 5-7m dlouhé lano, natažené mezi dvěma kůly jen několik centimetrů nad zemí, po kterém se chodí. Děti (možná i někteří rodiče) si zde prověří svůj smysl pro rovnováhu a správné držení těla. Dále je pro ty starší  děti navržen bolder na lezení o výšce 2m ve tvaru písmene L. Nebudou chybět ani lavičky pro odpočinek.

Hřiště by mělo být oploceno pouze nízkým plotem, který bychom rádi nechali porůst stále zeleným břečťanem.

V červnu 2017 bylo požádáno o dotaci z fondu Nadace ČEZ, která nám bohužel nebyla přidělena. V prosinci 2017 budeme znovu žádat o dotaci Ministerstvo pro místní rozvoj (program podpora obnovy a rozvoje venkova). V případě získání dotace bude realizace hřiště naplánována na  léto 2018.

 

Obr.1. umístění hřiště:

 

Umístění
Název: Umístění
Velikost: 133 KB

 

Ukázky navržených herních prvků:

 

 

Herní prvky
Název: Herní prvky
Velikost: 9 MB